اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیم؟

جا ماندن از پرواز یکی از حساس ترین موقعیت ها در سفر هوایی و از مشکلات پیش بینی نشده مسافران است.

بنابراین اطلاع از شرایط پرواز اهیت زیادی دارد. در این سایت به طور کامل توضیح داده ایم که اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیم؟ ، باید چه اقداماتی انجام دهید. اگر سفری در پیش دارید، با مطالعه این پست، خود را برای احتمال پیش آمدن چنین شرایطی آماده کنید.

 

جستجوی پرواز جایگزین

اگر از پرواز جا ماندیم چه کنیم؟ خونسردی خود را حفظ کنید، شما تنها کسی نیستید که این اتفاق را تجربه می کنید. اولین کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یک پرواز جایگزین است. از کارمندان فرودگاه بخواهید نزدیکترین پرواز بعدی را برای شما ررو کنند.

 

اگر پروازتان چارتری باشد

در پرواز های چارتری چنانکه مسافر از پرواز خود استفاده نکند هزینه آن به طور کامل سوخت خواهد شد. در صورتی که پروازی که از آن جا مانده اید پرواز چارتری باشد هیچ خسارتی به شما تعلق نمی گیرد.

 

اگر پروازتان سیستمی داخلی باشد

در پرواز های سیستمی داخلی بسته به شرایط کنسلی و یا عدم استفاده، میزان جریمه متفاوت است. چنانکه پروازی که از آن جا مانده اید پرواز سیستمی داخلی است با پشتیبانی سایت و یا آژانسی که بلیط را از آنجا تهیه کرده اید تماس بگیرید تا هزینه جریمه را از مبلغ بلیط کسر و مابقی را به شما عودت دهند.

 

اگر پروازتان سیستمی خارجی باشد 

اگر پروازی که از آن جا مانده اید پرواز سیستمی خارجی است با پشتیبانی سایت و یا آژانسی که بلیط را ازآنجا تهیه کرده اید تماس گرفته و کد رزرو بلیط خود را اعلام کنید تا آنها با بررسی قوانین کنسلی ایرلاین مربوطه هزینه جریمه را از مبلغ بلیط کسر و مابقی را به شما عودت دهند. همچنین شما میتوانید بلیط جدیدی رزرو کرده و ما به تفاوت را پرداخت نمایید.

 

  • یک نکته

توجه داشته باشید که در برخی از پرواز های سیستمی، طبق قوانین ایرلاین، هیچ مبلغی بابت عدم حضور در پرواز به مسافران برگردانده نمی شود.

 

درباره نویسنده

client-photo-1
behparvaz

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید