بلیط تبریز تفلیس

بلیط تبریز تفلیس


تبریز _تفلیس

تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان است. شهر تفلیس از دیرباز به عروس شهر های آسیای میانه و قفقاز شهرت داشته است. وجود پارک هایی بی نظیر و ‏رودخانه متکواری که از وسط شهر تفلیس عبور می‌کند، چشم انداز های کم نظیری در این شهر پدید آورده است. دریاچه‌هایی با ‏قابلیت شنا و قایق سواری در شهر تفلیس وجود دارد که گرجستانی‌ها به دلیل وسعت زیاد یکی از آن‌ها، آنرا دریا می نامند. پارک آبی و از ‏همه مهم‌تر مجسمه های هنری شهر را تبدیل به موزه روباز نموده‌اند‎.

 

جاذبه های گردشگری

تفلیس یک سرزمین اصیل و کهن که یک دورانی گذرگاه پر رونق جاده ابریشم بوده، و حالا مقصدی جذاب برای توریست‌ها است. جاهای دیدنی تفلیس هم مثل تاریخش، منحصربه‌فرد هستند و شاید نمونه آن در هر جایی گیرتان نیاید.شما در تور تفلیس می‌توانید از جاذبه‌های بی‌نظیر آن مانند محله تفلیس قدیم، کلیسای سامبا، خیابان روستاولی، حمام سولفور، پل صلح، کلیسای متخی و سایر جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید.

کلیساکلیسای جامع تثلیث

 

حمام سولفور

 

پل صلح

 

کلیسای صخره ای

برای سفر به تفلیس،چند راه پیش روی شماست:

  • سفر با خودروی شخصی
  • سفر با اتوبوس
  • سفر با قطار
  • سفر با هواپیما

سفر با خودروی شخصی

با توجه به این که گرجستان با ایران مرز زمینی ندارد پس به ناچار باید برای سفر به گرجستان از یک کشور سوم عبور کنید. اغلب گردشگران، مسیر ترکیه را در مقابل ارمنستان و آذربایجان انتخاب می‌کنند. آذربایجان هم فاصله‌ی بیشتری از نظر مسیر دارد و هم در مقررات ورود خودرو کمی سخت‌گیری دارد. ارمنستان هم جاده‌هایش نسبت به ترکیه نامطلوب است.

مسافرانی که قصد سفر با خودروی شخصی را دارند،از تبریز به آذربایجان و سپس به گرجستان 765 کیلومتر است که سفر شما حدودا 11 ساعت و15 دقیقه طول خواهد کشید.از تبریز به ارمنستان و سپس به گرجستان 943 کیلومتر است که سفر شما حدودا 13 ساعت و 20 دقیقه طول خواهد کشید. در نهایت از تبریز به ترکیه و سپس به گرجستان 1088کیلومتر است که سفر شما حدودا 15 ساعت طول می کشد.

 

از معایب سفر با خودروی شخصی می‌توان به خستگی در اثر رانندگی طولانی، احتمال رخ دادن حوادث جاده‌ای و جریمه شدن توسط پلیس کشورهای دیگر اشاره کرد و از مزیت‌های آن، آزادی بیشتر برای توقف یا انتخاب مقصد‌ها است.

اگر می‌خواهید برای سفر زمینی به گرجستان از خودروی شخصی استفاده کنید،پس باید از قبل گواهینامه‌ی بین المللی، پلاک ترانزیت، بیمه مسافرتی، دفترچه مالکیت خودرو و برچسب ir را تهیه کنید.

 

سفر با اتوبوس

برای سفر به گرجستان با اتوبوس باید از تهران – تفلیس برای رسیدن به گرجستان باید از کشور ارمنستان و یا ترکیه عبور کند. شرکت‌های مسافربری و رانندگان اتوبوس معمولا کشور ترکیه را ترجیح می‌دهند. بنابراین زمانی که اتوبوس از شهر تهران شروع به حرکت می‌کند ابتدا باید به مرز بازرگان برود. بازرگان مرز میان ایران با ترکیه است که در 290کیلومتری تبریز قرار دارد.

این اتوبوس پس از حرکت از تهران، توقف کوتاهی در تبریز نیز دارد. بنابراین مسافرانی که قصد سفر زمینی به تفلیس از تبریز را دارند، می‌توانند با شرکت مربوطه تماس بگیرند و از ساعت رسیدن اتوبوس به این شهر اطلاع پیدا کنند. سپس اقدام به خریداری بلیط کنند. اتوبوس پس از سوار کردن مسافران حاضر در تبریز به سمت مرز بازرگان حرکت می‌کند.

 

سفر با قطار

در حال حاضر قطاری از ایران به مقصد گرجستان وجود ندارد اما از سه کشور آذربایجان، ترکیه و ارمنستان امکان سفر مستقیم یا غیر مستقیم (توقف در مرز) وجود دارد. بیشتر این قطارها مسیر شبانه هستند و کوپه‌ها دارای تخت هستند اما سرعت بالایی ندارند.برای رسیدن به مرز گرجستان می‌توانید از قطارهایی استفاده کنید که در کل ایام سال از باکو به تفلیس یا ارمنستان و ترکیه به گرجستان در حرکت هستند.

 

سفر با هواپیما

اگر بخواهید برای سفر به تفلیس با هواپیما سفر کنید،باید از تهران بروید.مسافت پروازی تهران از تفلیس 891 کیلومتر است. طول پرواز تهران تفلیس معمولا 1 ساعت و نیم است. ولی این مدت زمان با توجه به توقف و شرایط هوایی ممکن است بیشتر شود. بیشتر ایرلاینهای ایرانی مانند ماهان، قشم ایر و ایران ایر، پرواز مستقیم از تهران به تفلیس دارد.

حمل و نقل عمومی شهر تفلیس

تفلیس نیز مانند بسیاری از شهرهای بزرگ و پیشرفته، برای پرداخت هزینه های حمل و نقل شهری اش، دارای بلیت الکترونیک است. داشتن این بلیت الکترونیک که با نام کارت مترومانی (Metromoney) شناخته می شود، برای استفاده از خطوط مترو الزامی است و می توان از آن برای اتوبوس ها نیز استفاده کرد.

  • مترو
  • اتوبوس
  • مینی بوس
  • تاکسی های عمومی
  • تاکسی آنلاین
  • تله کابین و قطار کابلی

درباره نویسنده

client-photo-1
behparvaz

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید