کافه موزه‌ای ماشین در تپه‌های عباس آباد

خودروی های جنگ جهانی دوم در تپه عباس آباد تهران

 

 

کافه موزه‌ای ماشین در تپه‌های عباس آباد جایی  که خودروهایی روزگاری برای شرکت در جنگ‌های جهانی ساخته شده بودند، اکنون پس از سفرشان به ایران در گوشه‌ای از شهر تهران به مکانی برای سرو قهوه و ساندویچ تبدیل شده‌اند!

موزه خودروی های تاریخی که در محدوده عباس آباد قرار دارد و صاحب آن آقای امینی است که ۲۵ خودرو و موتورسیکلت‌های منحصر به فرد را که قدمت برخی از آنها به جنگ‌های جهانی برمی‌گردد و خودروهایی که نمونه محدودی از آنها در جهان تولید شده را می‌توان در این مجموعه و پشت باغ کتاب تهران دید؛ جایی در موزه سر باز خودروهای تاریخی که غیر از کاربری موزه‌ای به رستوران خودرویی و اتول کافه نیز تبدیل شده‌اند. البته در این روزهای شیوع ویروس کرونا ساعت غذا خوری ها از ۱۸ تا ۲۴ است.

این مجموعه که می‌توان گفت وسیع‌ترین نمایشگاه موزه‌ای خودروهای تاریخی در فضای باز است خودروهایی دارد که هر کدام از آنها سرنوشت و تاریخی منحصر به فرد دارند و حتی ممکن است نمونه‌ای از آنها دیگر در جهان وجود نداشته باشد.

 

 

دیدن خودروهای کمپر آمریکایی که حالا به تهیه غذا مشغول شده‌اند در کنار فضای باز مجموعه‌های تفریحی عباس آباد هم دیدنی است به خصوص اینکه کنار هر خودرو توضیحاتی درباره آن وسیله نقلیه نیز داده شده است به عنوان مثال خودرویی سبز رنگ در این محدوده پارک شده که طبق توضیحات مربوط به آن تنها خودروی مدل سیتی کار است که قبل از انقلاب از آمریکا به ایران آورده شده این خودرو اولین خودروی تمام برقی در جهان است که به صورت محدود تولید شده بود و به ایران هم پیشنهاد شد که در تولید آن مشارکت کند.

  • وسپای تولید ۱۹۴۲ متعلق به یکی از بانک‌ها نیز که برای جابه جایی پول کاربرد داشته به همراه موتورهای جنگ جهانی در فضای رو باز تپه‌های عباس آباد تهران به نمایش درآمده است.

 

  • این موتور سیاه رنگ هم در روزگار جنگ جهانی اول ساخته شده است.

 

 

  • شورلت اسکول باس همان اتوبوس زرد رنگ بچه‌های مدرسه هم به چشم می‌خورد که توسط کمپانی آن هنوز هم برای همین کاربرد، تولید می‌شود.

 

 

 سفر به تهران

برای تهیه بلیط و یا تور تهران از هر جای ایران با آژانس مسافرتی به پرواز تماس حاصل فرمایید.میتوانید از سایت به پرواز نیز بلیط تهیه فرمایید و از تخفیف ویژه ای برخوردار شوید.

 

درباره نویسنده

client-photo-1
behparvaz

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید